مشاوره روانشناسی

تفسیر درست عملکردی

جهش‌های splicing RNA نقش مهمی در تغییرات ژنتیکی ایفا می‌کنند و مطالعه جدید هزاران جهش در استفاده در استفاده از RNA را شناسایی می‌کند و تفسیر درست عملکردی از روی داده‌های پیچیده و بیماری‌ها را ممکن می‌سازد ، بر طبق آنالیز جامعی از بیان ژن در کل ژنوم و داده‌های خط سلولی . محققان تحلیل کردند که چگونه هزاران جهش بر تنظیم ژن در ویژگی‌هایی چون ارتفاع ، و بیماری‌هایی مانند sclerosis چندگانه تاثیر می‌گذارند . یافته‌ها ، تفاسیر عملکردی دقیق از نتایج مطالعه مربوط به ژنوم را ممکن می‌سازند .


زنان جوان دیابتی تومور نکروز شکست نتایج دادرسی شناسایی جهش ژنتیکی اختلالات روانی2 ترکیب داروی ضد افسردگی


به گفته یک تجزیه و تحلیل جامع از بیان ژن در کل ژنوم و داده‌های خط سلولی ، این یک عامل اساسی اصلی است که جهش را به صفات پیچیده و بیماری‌ها پیوند می‌دهد . محققان دانشگاه شیکاگو و دانشگاه استنفورد در ۲۹ آوریل سال ۲۰۱۶ بررسی کردند که چگونه هزاران جهش بر تنظیم ژن در ویژگی‌هایی چون ارتفاع ، و بیماری‌هایی مانند sclerosis چندگانه تاثیر می‌گذارند . یافته‌ها بر نیاز به درک بهتر نقش of در تفاوت‌ها در ویژگی‌ها و بیماری‌ها پیچیده تاکید می‌کنند و تفاسیر عملکردی دقیق‌تر از نتایج مطالعه مربوط به ژنوم را ممکن می‌سازند .

Yoav گیلعاد ، PhD ، استاد ژنتیک انسان در دانشگاه شیکاگو و یکی از نویسندگان ارشد این مطالعه ، گفت : " ما توانستیم به طور جامع تشخیص دهیم که چگونه جهش ژنی در تمام طول راه از رونویسی به ترجمه ، و چگونگی تاثیر آن‌ها بر مکانیزم‌های نظارتی مختلف تاثیر می‌گذارد . ما اکنون می‌توانیم برای درک بهتر این رابطه کار کنیم و ابزار دیگری را در جعبه خود اضافه کنیم تا مکانیسم‌های بیولوژیکی که موجب بیماری می‌شوند را شناسایی کنیم . این جهش‌های منفرد متعدد ، که به عنوان مکان ویژگی کمی شناخته می‌شوند ، اغلب در مناطق خارج از ژن یافت می‌شوند و فرض می‌شوند که نقش در تنظیم ژن ایفا می‌کنند . با این حال ، اهمیت عملکردی اکثریت قریب به اتفاق of مبهم است .

برای نگاهی جامع به نقش‌های اساسی انواع ژنتیکی ، گیلعاد و همکارانش ، به رهبری جاناتان پریچارد ، PhD ، استاد ژنتیک در دانشگاه استنفورد ، مجموعه‌ای از ابزارهای آماری قدرتمند را به سمت کل ژنوم و داده‌های خط سلولی که از ۷۰ نفر جمع‌آوری شدند ، به کار برد . در مجموعه‌ای از آزمایش‌ها که هشت سال طول کشید ، QTLs مرتبط با هفت phenotypes تنظیم‌کننده ، از جمله سطوح بیان ژن ، نسخه‌برداری RNA و ترجمه پروتیین را تحلیل کردند . برای هر فنوتیپ قانون گذاری، تیم QTLs را شناسایی کرده و تاثیر آن‌ها را تقریبا ً روی هر مرحله از تنظیم ژن مشخص کرد . آن‌ها دریافتند که بسیاری از the در اثر خود بر رونویسی ، ترجمه و در نهایت پروتیین همپوشانی دارند .

گیلعاد می‌گوید : " ما هرگز چنین مجموعه داده‌ای را از یک نمونه کامل از افراد دقیق قبل از این در نظر نگرفته ایم ، بنابراین این نوع تجزیه و تحلیل هرگز انجام نشد . "

محققان ، به رهبری author لی ، یک روش محاسباتی جدید به نام LeafCutter را توسعه دادند که برای اولین بار شناسایی موثر of را که به طور خاص در splicing RNA دخیل هستند را فراهم می‌کند . تمامی ژن‌ها تحت splicing قرار می‌گیرند ، که در آن شکل اولیه mRNA قطع می‌شود و در ترکیبات متعدد به هم بخیه زده می‌شود . این امر به میزان قابل‌توجهی تعداد پروتیین‌ها را افزایش می‌دهد که یک ژن را می ‌توان برای آن‌ها تعریف کرد و تصور می‌شود که بیشتر پیچیدگی موجود در ارگانیسم‌های order را توضیح می‌دهد .


فرد افسرده بستری شود؟ نقش تلفن همراه در کنترل افسردگی افسردگی و توییتر تحریک مغزی حافظه روانشناسی پسر جوان و خصویات این دوره درمان اعتماد به نفس پایین در نوجوانان


منبع

+ نوشته شده در چهارشنبه 22 خرداد 1398ساعت 20:35 توسط َشیدا | | تعداد بازدید : 18

× بستن تبلیغات