مشاوره روانشناسی

تابع پراکندگی نورونها

تابع جمعیت پراکنده نورون‌های مهاری در کدگذاری حافظه در یک مقاله جدید توضیح داده شده‌است . مطالعه حاضر به شناسایی اتصال‌های سیناپسی بین نورون‌های مهاری - ins , مسیرهای حسی و نورون‌های اصلی مجاور در آمیگدال قاعده‌ای - جانبی می‌پردازد .

اشتراک :

داستان کامل

با توجه به مطالعه‌ای که در دانشکده پزشکی دانشکده پزشکی در مونت سینای صورت گرفت و به صورت آنلاین در روز ۲۸ ژوئیه در دفتر یادداشت روزانه منتشر شد , این فرآیند مسئول واکنش‌های مداوم به نشانه‌های مرتبط با تروما است .


نوسانات عصبی مغز عوامل موثر در آلزایمر ارتباط نواحی مغزی با رفتار آسیب ناشی از ورزش نورون های تحریکی و مهاری ماستکتومی یا درمان نگهدارنده پستان


مطالعه کوه سینا بر شناسایی اتصال‌های سیناپسی بین نورون‌های مهاری - ins , مسیرهای حسی و نورون‌های اصلی مجاور در آمیگدال قاعده‌ای - جانبی متمرکز است .

محرک‌های دیده‌شده در حین یک رویداد آسیب‌زا می‌توانند واکنش‌های عاطفی قوی را پس از فروکش کردن تهدید ایجاد کنند . این خاطرات هیجانی را می‌توان از طریق تغییر در ارتباطات عصبی , یا سیناپس‌ها , درون آمیگدال قاعده‌ای جانبی که خروجی‌ها را به دیگر نواحی مغز فراهم می‌کند , کنترل می‌کند . این نورون‌های اصلی فعالیت خود را هنگام یادگیری یک انجمن محرک تهدید کننده افزایش می‌دهند . در زمان‌های دیگر , علی‌رغم بمباران مداوم توسط تحریک حسی , این سلول‌ها بسیار آرام هستند .

راجر هادسن , استادیار علوم اعصاب و روان‌پزشکی در دانشکده پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه مونت سینای , می‌گوید : " مطالعه ما اولین کسی است که نشان می‌دهد که این خاموشی پیش‌فرض ممکن است به جمعیت پراکنده وابسته باشد . " " آناتومی پیچیده این سلول‌ها ممکن است به آن‌ها اجازه دهد که مانند تنظیم‌کننده‌های اصلی بر روی یک محرک مو عمل کنند , و هنگامی که حتی کوچک‌ترین اختلال حسی را تشخیص دهند , شروع به فعالیت می‌کنند . "

برای بررسی این موضوع که آیا یادگیری ترس ویژگی‌های pv را تغییر می‌دهد و خاموش شدن آن‌ها بر نورون‌های اطراف , تیم مونت سینایی از شرطی‌سازی ترس در مدل موشی استفاده می‌کند , یک تن شنوایی را با یک شوک حرارتی بعدی جفت می‌کند . آن‌ها دریافتند که هنگامی که حیوانات حافظه ترس را به دست می‌آورند , تاثیر تضعیف‌کننده سیستم pv - ins آسوده‌خاطر است و به سیستم ترس اجازه می‌دهد که با شدت بیشتری پاسخ دهد هنگامی که تحریک شنوایی دوباره با آن مواجه شود تا پاسخ یا واکنش پرواز را ایجاد کند.

تمام حواس , حرکات , افکار , خاطرات و احساسات , نتیجه سیگنال‌هایی هستند که از طریق سلول‌های عصبی ( نورون‌ها ) , واحد کارکردی اولیه مغز و سیستم عصبی مرکزی عبور می‌کنند . وقتی سیگنالی از بدن سلول به انتهای آکسون سلولی می‌رسد که از بدن سلول دور می‌شود , مواد شیمیایی شناخته‌شده به نام انتقال‌دهنده‌های عصبی به سیناپس آزاد می‌شوند , جایی که سیگنال‌ها بین سلول‌ها مبادله می‌شوند . انتقال‌دهنده‌های عصبی سپس از سیناپس عبور می‌کنند و به گیرنده‌های موجود در سلول مجاور متصل می‌شوند که می‌توانند ویژگی‌های سلول دریافت‌کننده را تغییر دهند . اسید گاما آمینو بوتیریک اسید ( gaba ) یک انتقال‌دهنده عصبی بازدارنده است که به گیرنده‌های gaba می‌چسبد و نورون‌ها را کم‌تر تحریک می‌کند . اختلالات اضطرابی مانند اضطراب و اختلال استرس پس از سانحه ( ptsd ) تا حدی ناشی از عدم تعادل سلول‌های عصبی تحریکی و مهاری در آمیگدال قاعده‌ای جانبی است .

تیم پژوهش حاضر در پی شرطی‌سازی با gaba - ins مورد بررسی قرار گرفت . به طور خاص , با استفاده از روش‌های الکتروفیزیولوژی و غیرمخرب , تیم تحقیقاتی دریافت که هر دو ورودی و خروجی از این سلول‌ها پس از یادگیری کاهش می‌یابد . علاوه بر این , این تیم دریافته است که کدکننده حافظه که به طور خاص تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد , به ورودی‌های حسی پاسخ می‌دهد و بدین ترتیب منحصر به فرد برای تنظیم واکنش‌پذیری هیجانی است .سنجش اطلاعات هیجانی اوتیسم شایع ترین اختلال قلب یک دروغ است! اکسی توکسین و تسهیل درک عواطف مکانیزم مغز در احساسات متفاوت است اختلالات عصبی و رشدی اختلال شخصیت


منبع

+ نوشته شده در پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398ساعت 1:37 توسط َشیدا | | تعداد بازدید : 23

× بستن تبلیغات