مشاوره روانشناسی

ماستکتومی یا درمان نگهدارنده پستان

زنان جوان مبتلا به سرطان پستان در مورد انتخاب ماستکتومی یا درمان نگهدارنده پستان مشکل دارند . تحقیقات جدید نشان داده‌است که زنان جوانی که مبتلا به سرطان پستان اولیه بودند که به غدد لنفاوی مبتلا نشده بودند و با پرتودرمانی سرطان پستان را انتخاب کرده بودند , نسبت به زنانی که ماستکتومی را انجام می‌دادند , خطر بیشتری در بروز مجدد بیماری خود داشتند .

اشتراک :

داستان کامل

زنان جوان مبتلا به سرطان پستان در مورد انتخاب ماستکتومی یا درمان نگهدارنده پستان مشکل دارند . این به این دلیل است که شواهد کمی وجود دارد به این دلیل که احتمال بازگشت بیماری در محل تومور اولیه پس از پیوند مجدد با خطر بیشتری از گسترش سرطان به دیگر بخش‌های بدن مرتبط است که منجر به میزان مرگ بیشتر می‌شود .


مدل محاسباتی مدار عصبی مغز پلاسیبیلیتی زیستی بخش اورژانس مرتبط با الکل شبکه های ذهنی بیماران اوتیسم مکانیزم عمل آنزیم سنجش اطلاعات هیجانی اوتیسم


در حال حاضر , تحقیقات جدیدی در این کنفرانس که امروز ( شنبه ) برگزار شد , نشان داده‌است که زنان در سنین پایین ‌تری نسبت به زنان مبتلا به سرطان پستان که به غدد لنفاوی مبتلا نشده بودند , خطر ابتلا به عود موضعی بیماری خود را بیش از زنانی که ماستکتومی و بدون رادیوتراپی داشتند , داشتند . علاوه بر این, عود موضعی خطر گسترش سرطان در سایر نقاط بدن ( متاستاز ) را دو برابر کرده و خطر مرگ در مقایسه با بیماران ماستکتومی شده حدود دو سوم بیشتر بود .

بین عود موضعی و خطر متاستاز رابطه‌ای وجود نداشت و هیچ تفاوتی در نسبت این دو زن پس از ماستکتومی یا ماستکتومی مشاهده نشد .

محققان از بیمارستان دانشگاه آرهوس ( آرهوس , دانمارک ) به مدت ۱۲ سال است که زنان دانمارکی را دنبال کرده‌اند . مواد و روش‌ها : این مطالعه کارآزمایی بالینی بر روی ۶۰ بیمار بستری در بیمارستان امام رضا ( ع ) انجام شد . ابزار گردآوری داده‌ها پرسشنامه بود . هیچ یک از زنان از درمان‌های سیستمیک مانند شیمی‌درمانی , مانند شیمی‌درمانی , استفاده نکردند , چرا که در آن زمان درمان سیستمیک تاثیر سودمندی نداشت .

( p < 0.05) پس از گذشت دو سال , نسبت عود موضعی در زنان پس از ماستکتومی به طور معنی‌داری کم‌تر بود . در میان زنانی که ماستکتومی انجام داده بودند , بیش‌ترین عود موضعی در پنج سال اول در زنان مسن و در ده سال اول برای زنان جوان رخ داد . تمام بیماران در تمام سنین یک عود موضعی داشتند .

( md ) گفت : " ما متوجه شدیم که در میان بیمارانی که بیش از دو سال سن داشتند , عود موضعی با متاستاز دوردست همراه نبود و مرگ و میر سه سال بعد از ماستکتومی تفاوت معنی‌داری نداشت . این یافته‌ها با داده‌های طولانی‌مدت گزارش‌شده از چندین آزمایش مختلف همخوانی دارد و تایید می‌کند که ارایه مراقبت از بیماران مسن‌تر , غدد لنفاوی و درمان پرتودرمانی پستان ایمن است .

این مطالعه ما را به اهمیت به دست آوردن و حفظ کنترل مطلوب تومور اشاره می‌کند چون به نظر می‌رسد عود موضعی یک منبع برای گسترش متاستاز دوردست بعدی باشد . با این حال , ما باید این را از دیدگاه درست مشاهده کنیم , چرا که شاهد کاهش قابل‌ملاحظه در میزان عود موضعی بعد از عود , حتی برای بیماران جوان بوده‌ایم . از طرف دیگر , این نتایج ممکن است هشداری در مورد خطرات احتمالی مرتبط با گرایش اخیر به سمت استفاده از درمان‌های سرطان سینه کم‌تر تهاجمی , به ویژه آن‌هایی باشد که هدف از تومور اولیه است . "


شایع ترین اختلال قلب یک دروغ است! اکسی توکسین و تسهیل درک عواطف مکانیزم مغز در احساسات متفاوت است سازگاری سیستم عصبی با صداهای دیگر عشق به همسر مشاوره زناشویی و زندگی مشترکمنبع

+ نوشته شده در پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398ساعت 15:31 توسط َشیدا | | تعداد بازدید : 14

× بستن تبلیغات