مشاوره روانشناسی

مکانیزم مغز در احساسات متفاوت است

مکانیسم‌های مغز احساسات اساسی مانند خشم و شادی کاملا ً شبیه هم هستند . تفاوت در احساسات اجتماعی , مانند سپاسگزاری و تحقیر بیشتر است .
اشتراک :
داستان کامل
یک حالت احساسی عمدتا ً شبکه‌های عصبی گسترده‌ای را فعال می‌کند . زمانی که گروه‌های احساسات , احساسات مثبت , قشر جلو پیش پیشانی را فعال می‌کنند, احساسات اولیه منفی تمایل به فعال کردن نواحی زیر قشری و زیر قشری دارند و احساسات اجتماعی منفی , نواحی مغزی را فعال می‌کنند که اطلاعات حرکتی و اجتماعی را پردازش می‌کنند .
اعتبار :
مکانیسم‌های مغز احساسات اساسی مانند خشم و شادی کاملا ً شبیه هم هستند . تفاوت در احساسات اجتماعی , مانند سپاسگزاری و تحقیر بیشتر است .
در زمینه علم اعصاب عاطفی , نظریه‌هایی مطرح می‌شوند که آیا حالت‌های هیجانی را می ‌توان به عنوان فعالیتی از تنها نواحی مغزی دانست . با توجه به رساله دکترای خود در دانشگاه هاروارد , یک حالت هیجانی بر عملکرد کل مغز به جای احساسات فردی که تنها در نواحی خاص مغز قرار دارند , تاثیر می‌گذارد .

از دیدگاه زیست‌شناسی , یک احساس یک حالت کل مغز در یک لحظه معین است . به عنوان مثال , مغز ممکن است مدل‌های حرکتی خاص , خاطرات و تغییرات بدنی را به عنوان خشم تفسیر کند .
حالات هیجانی متفاوت شرکت‌کنندگان با فیلم , تصویرسازی ذهنی یا تصویرسازی هدایت‌شده براساس روایت , برانگیخته شد . پس از آن , یک الگوریتم طبقه‌بندی مبتنی بر یادگیری ماشین برای اتصال احساسات خاص و داده‌های مربوط به مغز آموزش داده شد . سپس الگوریتم طبقه‌بندی با دادن داده‌های جدید مغز و با اندازه‌گیری اینکه چگونه الگوریتم , احساسات درست را براساس داده‌های مغز تشخیص داد , آزمایش شد . روش اندازه‌گیری فعالیت مغز براساس اندازه‌گیری تغییرات محتوای اکسیژن خون در مغز است و اطلاعاتی را در زمینه فعال‌سازی مغز با دقت میلیمتر فراهم می‌کند .
محققان به ویژه به نقشه‌های ویژه مغز علاقه‌مند بودند , یعنی , نقشه تعیین محل احساسات در نواحی مختلف کل مغز . با تحلیل فعالیت کل مغز , یک الگوریتم یادگیری ماشینی ممکن است قادر به تعیین وضعیت احساسی باشد .
او و همکارانش کشف کردند که نقشه‌های مغزی احساسات اساسی مانند خشم , شادی , غم , ترس , تعجب و انزجار تا حدی شبیه هم بودند . به نظر می‌رسد که عواطف اولیه تا حدی از نظر بیولوژیکی مصمم هستند , در حالی که عواطف اجتماعی - - حق‌شناسی , تحقیر , غرور و شرم - تا حد زیادی بر روی تجربه بنا شده‌است . در احساسات اجتماعی , تفاوت در فعالیت مغز بین افراد بیشتر از احساسات اولیه است .
از گروه‌هایی از احساسات مشابه گرفته تا قدرت همدلی
الگوریتم طبقه‌بندی کننده اشتباه‌ات بیشتری را در تشخیص احساساتی که نقشه‌های مغزی شبیه به احساسات دارند , مرتکب می‌شود . این اطلاعات می‌تواند بیشتر در مقایسه با نحوه تفسیر ذهنی افراد باشد . عواطف مثبت مانند شادی , عشق , سپاسگزاری و غرور , هم مشابه تجربیات ذهنی و هم در سطح فعالیت مغز هستند . احساسات منفی , مانند ترس , خشم و غم از سوی دیگر , به عنوان یک گروه , اساس مشابهی در فعالیت مغز دارند . فعالیت‌های مغز در طی احساسات منفی اجتماعی مانند شرم , احساس گناه و تحقیر , به نوبه خود شبیه هم هستند , اما با نقشه‌های مغزی احساسات منفی اولیه فرق دارند .
همچنین دریافتیم که صحت طبقه‌بندی احساسات به تفاوت‌های فردی در پردازش هیجانی , مانند توانایی احساس همدلی مربوط می‌شود . ما می‌خواهیم جزئیات بیشتر بررسی کنیم که چگونه تفاوت‌های فردی , برای مثال در همدلی , با عملکرد سیستم‌های احساسی مغز ارتباط دارند . در این پروژه تحقیقاتی جداگانه انجام می‌شود .


+ نوشته شده در دوشنبه 16 ارديبهشت 1398ساعت 0:41 توسط َشیدا | | تعداد بازدید : 19

× بستن تبلیغات