مشاوره روانشناسی

کاهش تنش رفتاری در دانش آموزان

بسیاری از تلاش‌های مدارس K - ۱۲ برای کاهش خشونت به اثبات رسیده‌اند و این باعث می‌شود که معلمان به این فکر بیفتند که رویکرد جلوگیری از تهدید چه چیزی بهتر عمل می‌کند . یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که یک برنامه ضد گردن‌کلفتی بسیار خوب عمل می‌کند . مطالعه بیش از ۷، ۰۰۰ دانشجو در ۷۷ مدرسه ابتدایی در فنلاند نشان داد که یک برنامه به شدت از سلامت روانی دانش آموزان کلاس ششم بهره‌مند شده‌است که به شدت به بهبود اعتماد به نفس خود و کاهش افسردگی آن‌ها کمک کرده‌است .

اشتراک :

داستان کامل

برنامه ضد گردن‌کلفتی ، که kiva نامیده می‌شود ، شامل تمرینات بازی نقش برای افزایش همدلی تماشاگران و شبیه‌سازی‌های کامپیوتری است که دانش آموزان را تشویق می‌کند تا در مورد نحوه دخالت آن‌ها در کاهش خشونت فکر کنند . ( " Kiusaamista vastaan " به معنای " مخالف خشونت " در فنلاند است ، در حالیکه کلمه " kiva " به معنای " خوب " است.

اعتبار : © / Fotolia

بسیاری از برنامه‌ها برای کاهش خشونت در مدارس ابتدایی و متوسطه ، بی‌اثر بوده‌اند ، اما یک مطالعه جدید UCLA باعث شد که یکی از این مطالعات بسیار خوب عمل کند .

مطالعه بیش از ۷، ۰۰۰ دانشجو در ۷۷ مدرسه ابتدایی در فنلاند نشان داد که یک برنامه به شدت از سلامت روانی دانش آموزان کلاس ششم بهره‌مند است که most را تجربه کرده‌اند . آن به طور قابل‌توجهی عزت‌نفس آن‌ها را بهبود بخشید و افسردگی آن‌ها را کاهش داد .

برنامه ضد گردن‌کلفتی ، که kiva نامیده می‌شود ، شامل تمرینات بازی نقش برای افزایش همدلی تماشاگران و شبیه‌سازی‌های کامپیوتری است که دانش آموزان را تشویق می‌کند تا در مورد نحوه دخالت آن‌ها در کاهش خشونت فکر کنند . ( " Kiusaamista vastaan " به معنای " مخالف خشونت " در فنلاند است ، در حالیکه کلمه " kiva " به معنای " خوب " است.

Jaana Juvonen ، مولف اصلی مطالعه و استاد روانشناسی UCLA ، گفت که kiva یکی از موثرترین برنامه‌های ضد گردن‌کلفتی است .


کاشت دستگاه انسداد دهلیزی استفاده موفقیت آمیز از تصویربرداری قلبی عفونت مادر در دوران بارداری ضربه های مغزی ورزشکاران فیبریلاسیون دهلیزی یک نقص ریتم قلب است سلامت سیستم الکتریکی قلب

Juvonen گفت : " یافته‌های ما اولین کسانی هستند که نشان می‌دهند که the کودکان - - آن‌هایی که چندین بار در هفته با خشونت مواجه شده‌اند - - می‌تواند با آموزش تماشاچیان برای حمایت بیشتر کمک کند ."

سی و نه مدرسه در این مطالعه از kiva استفاده کردند ؛ در دیگر ۳۸ مدرسه ، به دانش آموزان اطلاعاتی در مورد مبارزه با خشونت داده شد ، اما این تلاش‌ها بسیار جامع‌تر بودند .

برنامه‌های ضد گردن‌کلفتی معمولا ً براساس این که آیا میزان متوسط قلدری را کاهش می‌دهند یا خیر ، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند . تا زمانی که این مطالعه ، هیچ برنامه تحصیلی برای کمک به کسانی پیدا شده‌است که به کمک نیاز دارند - - کودکانی که مکررا ً مورد تهدید قرار می‌گیرند .

kiva به طور قابل‌توجهی افسردگی ۴ درصد از دانش آموزان کلاس ششم را کاهش داد که اغلب بطور هفتگی مورد تهدید قرار می‌گرفتند - - حداقل به صورت هفتگی . پژوهشگران همچنین عزت‌نفس خود را در بین ۱۵ درصد از دانش‌آموزان کلاس ششم که حداقل چند بار در ماه مورد تهدید قرار گرفته بودند ، پیدا کردند .

یک فراتحلیل اخیر از ۵۳ برنامه ضد گردن‌کلفتی در سراسر جهان ، از نرم‌افزار کیوا دریافت کرد تا یکی از موثرترین برنامه‌های کاربردی باشد . این احتمال وجود دارد که یک دانش‌آموز با تجربه با تجربه بیش از ۲ برابر بیشتر در مدارس کنترل بیش از in مدرسه در نه ماه پس از اجرای KiVa's بود .

" تجزیه و تحلیل ما نشان می‌دهد که kiva درک دانش آموزان از محیط مدرسه را بهبود می‌بخشد ، به خصوص در بین افرادی که مورد تهدید قرار می‌گیرند . Juvonen که برای بیش از ۲۰ سال تحقیق بر روی قلدری انجام داده‌است ، گفت : " برای دانش آموزان کلاس ششم سلامت روانی آن‌ها را بهبود می‌بخشد که یک مساله بزرگ است . زیبایی در اینجا این است که این برنامه تحصیلی برای کودکانی که بیش از همه به حمایت نیاز دارند ، بسیار موثر است ."


شاخص توده بدنی تحلیل دریچه میترال بیماران فیبریلاسیون دهلیزی درمان با فیلم آواتار کاهش افسردگی در ابتدای جوانی مزایای ازدواج دانشجویی را بهتر درک کنیم نکاتی در مورد معیار انتخاب همسر


منبع

+ نوشته شده در جمعه 13 ارديبهشت 1398ساعت 16:40 توسط َشیدا | | تعداد بازدید : 20

× بستن تبلیغات